Конкурси і гранти

grant_1

Навчальна програма для фахівців стажування в США «Толерантність до різноманіття: забезпечення рівності в суспільстві та у розробці політичних стратегій»

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок відбору учасників для проекту «Навчальні програми професійного зростання» (Participant Training Program) за тематичним напрямком «Толерантність до різноманіття: забезпечення рівності в суспільстві та у розробці політичних стратегій» для фахівців України.

Проект «Навчальні програми професійного зростання» спрямовано на розвиток потенціалу місцевих інституцій (організацій, установ) задля зміцнення їхньої спроможності ефективно діяти в умовах нестабільності економічних та політичних процесів з метою сприяння демократичному управлінню, активізації громадянського суспільства і створення атмосфери соціального усвідомлення громадянами своїх прав і можливостей, завдяки чому вони зможуть осмислено брати участь у прийнятті рішень, що впливають на їхнє життя. Проект передбачає обмін професійним досвідом, і надає учасникам можливість ознайомитися з роботою американських чи європейських колег на робочих місцях, а також розвивати професійні співтовариства й партнерства в Україні.

Навчальна програма «Толерантність до різноманіття: забезпечення рівності в суспільстві та у розробці політичних стратегій» проходитиме у США і триватиме 3 тижні. Учасники відбиратимуться шляхом відкритого конкурсу. Група складатиметься з 10 осіб. Також буде відібрано до 5 альтернативних кандидатів, які зможуть взяти участь у програмі у разі відмови від участі когось з основних кандидатів. Програма розроблятиметься для групи в цілому з урахуванням побажань її учасників. Під час перебування у США учасники проживатимуть у приймаючих сім’ях. Орієнтовна дата поїздки – з 26 березня – 16 квітня 2014 р. Усі витрати відібраних учасників програми покриваються проектом, окрім вартості виготовлення закордонного паспорта та транспортних витрат на території України. Знання англійської мови не вимагається, під час програми з групою працюють перекладачі.

Завданнями програми «Толерантність до різноманіття: забезпечення рівності в суспільстві та у розробці політичних стратегій» є отримання учасниками досвіду, щодо впливу на дебати в Україні, передача цінностей сучасного демократичного суспільства, в якому жінки, люди з обмеженими можливостями та представники сексуальних меншин мають рівні можливості, повною мірою беруть участь у житті суспільства, а не страждають від дискримінації. Учасники вивчатимуть окремі ситуації та досвід людей, з метою зміни дискримінаційних підходів, думок, стереотипів і міфів, які, можливо, існували раніше. Цей досвід надасть нову інформацію і перспективи щодо зміни поглядів (наприклад, що основними джерелом розповсюдження ВІЛ є геї і лесбіянки). Тренінгова програма спрямована на вивчення учасниками прогресивних моделей і підходів, реалізованих у США, що надають рівні можливості жінкам, а також демонструють, що люди з обмеженими можливостями та люди з нетрадиційною орієнтацією є рівноправною частиною американської громади.

Під час стажування у США учасники аналізуватимуть ситуацію та заходи, що вживаються для подолання подібних проблем в Україні, складатимуть власні плани дій та створять навчальні модулі, які впроваджуватимуть в Україні після повернення.

Упродовж стажування учасники вивчатимуть та обговорюватимуть такі основні питання:

 • принципи толерантності, різноманітності та рівних можливостей;
 • 30 річний досвід США у вихованні терпимості до різноманітності і формуванні громадської думки, ставлення суспільства та практичного впровадження;
 • зусилля, що поєднують співпрацю громадянського суспільства та уряду в розробці ефективних політик і вихованні більш толерантного суспільства;
 • гендерна толерантність та сексуальна різноманітність;
 • погляд на американську сім’ю – 2013 рік в порівнянні з 1960 роком;
 • жінки та робота: професії, оплата праці, посади, питання власності, соціальна допомога;
 • представництво жінок у політичних колах США й уряді;
 • місцеві, регіональні та федеральні державні програми, спрямовані на захист прав людей з обмеженими можливостями;
 • система соціального забезпечення США для людей / дітей з обмеженими можливостями, методологія, яка використовується в США для визначення та оцінки інвалідності;
 • пільги, що надаються у США людям з обмеженими можливостями (пенсії, медичне забезпечення, стипендії тощо);
 • установки та стереотипи, яких дотримуються американці по відношенню до людей з обмеженими можливостями, зокрема, завдяки чому було подолано соціальні бар’єри;
 • потреби сучасного демократичного суспільства, в якому сексуальні меншини входять у суспільство, а не відокремлені або дискримінуються;
 • законодавство про цивільний шлюб, яке дозволяє одностатеві шлюби і передумови його прийняття;
 • знайомство зі спільнотою ЛГБТ, розуміння загроз поширення ВІЛ.

Ця програма включатиме в себе комбінацію нарад та семінарів з державними та місцевими органами влади, політиками, представниками правозахисних організацій, неурядових організацій, виборних органів, засобів масової інформації, шкіл, навчальних закладів, громадських бібліотек, музеїв, громадських центрів, підприємств, очолюваних жінками, жіночих організацій, організацій інвалідів та неурядових організацій, ЛГБТ-спільнот для обговорення і отримання інформації з перших рук про всі аспекти життя жінок, інвалідів та представників ЛГБТ. Учасники дізнаються про доступ до послуг у громадах різного рівня.

Учасниками цієї програми можуть бути:

- представники міждисциплінарних груп регіональних і національних законодавчих органів (Верховна Рада України та АР Крим);

- посадові осіби регіональних та місцевих органів влади, а також державні працівники, відповідальні за розвиток соціальної політики в таких областях, як освіта, розвиток молоді, та захист прав людини;

- активісти громадянського суспільства та наукових кіл, що займаються питаннями гендерної рівності, та захистом прав людей з обмеженими можливостями;

- фахівці та представники НУО, які працюють з членами ЛГБТ спільноти,

- журналісти, які пишуть статі про толерантність, жіночі питання, різноманітність й життя людей з обмеженими можливостями в Україні.

Вимоги до кандидатів:

• бути громадянином України;

• проживати в Україні на момент подання документів, відбору учасників та проведення програми;

• працювати в установах чи організаціях України;

• мати щонайменше два роки досвіду роботи і намір працювати у тій самій сфері ще біля 5 років;

• мати право отримати візу J-1 (віза програм обмінів) та в подальшому дотримуватися обмежень, передбачених цим типом візи.


grant_2

St. Gallen Symposium (8-9.05.2014, м. Санкт-Галлен, Швейцарія)

До участі запрошують: студентів та аспірантів усіх спеціальностей, які на цей момент навчаються в університетах та інших вищих навчальних закладах по всьому світу (1984 року народження та молодші).

Про конкурс: від авторів очікують професійних та оригінальних доробків, що можуть бути представлені у вигляді есе, відео- або мультимедійної презентації.

Кінцевий термін подання заявки – 1 лютого 2014 року.

На учасників Симпозіуму чекає:

- зустріч із 600 лідерами з усього світу та з 200 яскравими молодими активістами з різних країн;

- покриття усіх витрат на проїзд, харчування та проживання;

презентація робіт трьох кращих авторів;

- призовий фонд, який для трьох переможців складає 20000 євро.

Підсумки: автори 100 кращих доробків будуть запрошені до участі у 43-му Санкт-Галленському симпозіумі.


Конкурс міні-грантів для громадських організацій Харківської та Сумської областей

1 листопада 2013 року розпочав свою роботу проект Сумського обласного комітету молодіжних організацій (СОКМО) «Школа громадської активності» за фінансової підтримки NED. В рамках цього проекту буде проведено ряд заходів, серед яких конкурс міні-грантів.

Мета конкурсу:

Надати підтримку представникам громадських організацій-початківців у написанні та реалізації цікавих соціальних проектів, спрямованих на розвиток Мережі громадських організацій, підтримці локальних ініціатив, обміну позитивним досвідом роботи організацій.

Умови конкурсу:

Заявки приймаються виключно від зареєстрованих за законодавством України громадських організацій, які мають банківських рахунок і діють на території Сумської та Харківської областей. Перевага надаватиметься районним або селищним організаціям.

Проекти мають бути спрямовані на:

• Активізацію локальної громади;

• Розвиток міжсекторної співпраці громадських організацій на місцевому рівні;

• Сприяння розвитку мережі громадських організацій;

Не розглядатимуться проекти:

• від приватних осіб, політичних і незареєстрованих організацій;

• підтриманих іншими спонсорами;

• бюджет яких перевищує 700 доларів США;

• проекти, що не відповідають тематиці конкурсу.

Заявки приймаються до 31 січня 2014 року включно.

Результати конкурсу будуть оголошені до 15 лютого 2014 року.

Час реалізації проектів – 1 березня – 15 вересня 2014 року, враховуючи звітній період.

Заявка на грант повинна подаватися українською мовою в електронному вигляді за формою, яка додається. Сторінка з підписом та печаткою має бути продубльована в jpg форматі.

Просимо надсилати заявки на електронну адресу:

Luchaninova@ukr.net

У темі повідомлення вказувати «Конкурс міні-грантів СОКМО»

Контакти:

Тел/факс +38 (0542) 77-03-29

Лучанінова Наталка, тел. +380957312988

Джерело : Сумський обласний комітет молодіжних організацій.


grant_3

Навчальна програма стажування в Польщі для працівників суду Одеської та Харківської областей

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок відбору учасників для проекту «Навчальні програми професійного зростання» (Participant Training Program) за тематичним напрямком «Поліпшення рівня задоволеності населення роботою суду через професійний розвиток працівників суду шляхом налагодження взаємодії між судовими установами, професійними асоціаціями та навчальними закладами» в Одеській та Харківській областях, Одесі та Харкові.

Проект «Навчальні програми професійного зростання» спрямовано на розвиток потенціалу місцевих інституцій (організацій, установ) задля зміцнення їхньої спроможності ефективно діяти в умовах нестабільності економічних та політичних процесів з метою сприяння демократичному управлінню, активізації громадянського суспільства і створення атмосфери соціального усвідомлення громадянами своїх прав і можливостей, завдяки чому вони зможуть осмислено брати участь у прийнятті рішень, що впливають на їхнє життя. Проект передбачає обмін професійним досвідом, і надає учасникам можливість ознайомитися з роботою американських чи європейських колег на робочих місцях, а також розвивати професійні співтовариства й партнерства в Україні.

Навчальна програма «Поліпшення рівня задоволеності населення роботою суду через професійний розвиток працівників суду шляхом налагодження взаємодії між судовими установами, професійними асоціаціями та навчальними закладами» проходитиме у Польщі і триватиме 1 тиждень. Учасники відбиратимуться шляхом відкритого конкурсу. Група складатиметься з 10 осіб. Також буде відібрано 2-5 альтернативних кандидатів, які зможуть взяти участь у програмі у разі відмови від участі когось з основних кандидатів. Програма розроблятиметься для групи в цілому з урахуванням побажань її учасників. Орієнтовна дата поїздки – з 23 лютого по 2 березня 2014 р. Усі витрати відібраних учасників програми покриваються проектом, окрім вартості виготовлення закордонного паспорта та транспортних витрат на території України. Знання англійської або польської мови не вимагається, під час програми з групою працюють перекладачі.

Завданнями програми «Поліпшення рівня задоволеності населення роботою суду через професійний розвиток працівників суду шляхом налагодження взаємодії між судовими установами, професійними асоціаціями та навчальними закладами» є зміцнення професійного розвитку працівників суду в Україні через ознайомлення представників українського суддівського спільноти з навчальними програмами, розробленими під егідою Національної школи судочинства і прокуратури Польщі. Учасники програми зможуть ознайомитися з сучасними моделями роботи судів, перейняти позитивний досвід польських колег щодо навчання судових адміністраторів з метою подальшого підвищення якості та задоволення населення послугами суду в Україні. Крім того, програма сприятиме зміцненню партнерських відносин між українськими судовими установами, асоціаціями, університетами та польською суддівською спільнотою. Під час поїздки учасники дізнаються про методи роботи польських колег, складуть власні плани дій та створять навчальні модулі, які впроваджуватимуть в Україні після повернення.

Упродовж стажування учасники вивчатимуть та обговорюватимуть такі основні питання:

 • найефективніші практики, досвід, методи і ноу-хау в галузі навчання судових адміністраторів у Польщі;
 • висновки, що були зроблені під час розробки, реалізації та оцінки програм навчання судових адміністраторів у Польщі та чи вдалося полякам подолати проблеми, які виникали під час впровадження програми;
 • включення дистанційного компонента в навчальні програми для підготовки судових адміністраторів та програм сертифікацій;
 • шляхи для потенційного розвитку довгострокового співробітництва між українськими та польськими колегами;
 • вивчення основних інструментів, які використовуються у Польщі для підвищення задоволеності населення послугами, що надаютьсуди.

Учасники відвідають: Національну школу судочинства і прокуратури в Кракові, суди Польщі, та ін.

Учасниками цієї програми можуть бути:

• жителі Одеської та Харківської областей, Одеси та Харкова, які мають бажання, мотивацію і здатність співпрацювати з Державною судовою адміністрацією України, Національною школою суддів України, університетами та іншими провідними установами в Одесі і Харкові у питаннях розробки та впровадження програм підвищення кваліфікації для працівників суду в Україні;

• жителі Одеської та Харківської областей, Одеси та Харкова, які мають досвід у підтримці, розробці, реалізації та оцінці навчальних програм для судових адміністраторів в Україні;

• жителі Одеської та Харківської областей, Одеси та Харкова, які працюють в органах судівської влади, вищих навчальних закладах та інших організаціях, що сприяють професійному розвитку судових адміністраторів, та мають бажання і можливість ділитися новими знаннями та навичками з українськими колегами після завершення програми;

• жителі Одеської та Харківської областей, Одеси та Харкова, які можуть описати, як вони співпрацюватимуть з іншими учасниками цієї програми та українськими законодавцями щодо успішної реалізації пілотної національної навчальної програми з питнаь судового адміністрування і подальшого розвитку цієї програми:

• журналісти, які висвітлюють тематику програми.

Вимоги до кандидатів:

• бути громадянином України;

• проживати в Україні на момент подання документів, відбору учасників та проведення програми;

• працювати в установах чи організаціях Одеської або Харківської областей, м. Одеси та м. Харкова;

• мати щонайменше два роки досвіду роботи і намір працювати у тій самій сфері ще 5 років;

• мати право отримати шенгенську візу та дотримуватися правил, передбачених цією візою.